Producent drzwi wewnętrznych Erkado. Poznaj marki, które dystrybuujemy!

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 25 października, 2022

Drzwi wewnętrzne – wybieramy je więcej niż raz w życiu. Czasami z powodu przeprowadzek, czasami w wyniku uszkodzeń, a czasem po prostu z powodu zmiany wystroju. Ich design i trendy im towarzyszące zmieniają się co rusz, a wraz ze zmieniającymi się trendami pojawia się coraz więcej producentów, którzy chcą je nadgonić. Na jakich producentów warto zwrócić uwagę i jaką ofertę drzwi oni oferują? O tym opowiemy Ci w najnowszym wpisie.

Drzwi wewnętrzne marki ERKADO

ERKADO to polska marka oferująca drzwi wewnętrzne okleinowane i lakierowane, płytowe, ramiakowe, drzwi szklane i systemy przesuwne. Na rynku istnieje już 45 lat a tym, co ją wyróżnia, jest łączenie tradycji rzemieślniczych z najnowszymi rozwiązaniami.

Potwierdzeniem na to są oferowane drzwi ramiakowe, które są odzwierciedleniem wytrzymałości i ponadczasowego wzornictwa oraz drzwi płytowe, które są synonimem nowoczesności i minimalizmu.

W każdej kolekcji marka stara się, aby oferta była jak najbardziej szeroka. Dlatego też prawie każde skrzydło występuje w różnych kolorach i do każdego możemy dobrać różne akcesoria.

 

Drzwi ramiakowe – co je wyróżnia?

Przede wszystkim masywne obramowanie wykonane z MDF lub klejonego drewna. Z kolei wypełnienie skrzydła stanowią panele, szkło lub płyciny o różnych kształtach wykończone wysokiej jakości okleiną Greko, CPL lub łączącą ich cechy Premium. Drzwi ramiakowe mogą być również lakierowane. 

producent drzwi wewnętrznych Erkado

drzwi wewnętrzne Miskant 1

producent drzwi wewnętrznych Erkado

drzwi wewnętrzne Epimedium 1

Drzwi płytowe – co je wyróżnia?

Najprosciej mówiąc – konstrukcje drzwi płytowych stanowi rama wykonana z MDF bądź drewna. Kolejnym elementem są zewnętrzne okładziny, które są laminowane lub lakierowane na wybrany dekor z palety producenta.

Standardowe wypełnienie w drzwiach ERKADO stanowi specjalna, sztywna tektura ułożona na wzór pszczelego plastra miodu. Gwarantuje ona niewielki ciężar, niską cenę, a także dużą stabilność.

wypełnienie drzwi ERKADO

wypełnienie drzwi ERKADO

 

Za dopłatą natomiast stosuje się wypełnienie pełną płytą, która zwiększa trwałość i stabilność konstrukcji skrzydła. Charakteryzuje się również zwiększoną dźwiękoszczelnością.

producent drzwi wewnętrznych Erkado

drzwi wewnętrzne płytowe Baldur

Drzwi wewnętrzne ERKADO – niestandardowe szklenia, intarsje i łączenia

Będąc w temacie ERKADO warto wspomnieć o różnorodnych systemach stosowanych przez firmę. W ofercie możemy bowiem spotkać się z rozmaitą ilością przeszkleń, zdobień i łączeń, które dostosowuje się wedle własnych preferencji i potrzeb.

Co to oznacza? Że w ramach jednej linii możesz dopasować charakter szklenia, kolor ościeżnicy czy kolor intarsji. To daje możliwość swego rodzaju “tworzenia” i dopasowywania drzwi pod projekt mieszkania, domu czy biura. A także sprawia, że wybór idealnego skrzydła staje się niezwykle prosty.

Kolekcja FRAGI – możliwości modyfikacji kolekcji

drzwi wejściowe ERKADO

drzwi wejściowe ERKADO

drzwi wejściowe ERKADO, model FRAGI

drzwi wejściowe ERKADO, model FRAGI

drzwi wejściowe ERKADO, model FRAGI

drzwi wejściowe ERKADO, model FRAGI

 

Niestandardowe drzwi wewnętrzne

Na sam koniec warto wspomnieć o niestandardowych drzwiach wewnętrznych, które można spotkać w ERKADO. To drzwi ukryte, drzwi składane oraz systemy przesuwne, które dopasujemy do każdego wnętrza.

Drzwi ukryte to jak sama nazwa wskazuje – drzwi, których nie da się tak łatwo dojrzeć. Są po prostu ukryte w ścianie. W ERKADO system ukryty może mieć charakter przylgowy otwierany do wewnątrz lub bezprzylgowy otwierany do zewnątrz. Za usztywnienie skrzydła odpowiada drewniany ramiak pokryty dwiema płytami HDF i wypełniony „plastrem miodu” lub pełną płytą. Drzwi ukryte mogą być pokryte dekorem Premium, lakierem UV lub specjalną okleiną. I ta ostatnia opcja dopuszcza do malowania i tapetowania drzwi, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej niewidoczne.

produkty ERADKO - drzwi wewnętrzne ukryte

drzwi wewnętrzne ukryte

 

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne składane, to jest to idealna opcja do niewielkich pomieszczeń. Bez problemu odnajdą się w niewielkim pokoju na poddaszu czy mikroskopijnym korytarzu.

W ERKADO skrzydło składane zbudowane jest z dwóch elementów połączonych dwoma lub trzema ukrytymi zawiasami. Jego konstrukcję stanowi ramiak z MDF-u lub wewnętrzny ramiak drewniany, pokryty dwiema płytami HDF. Wypełnieniem standardowym jest „plaster miodu”, a opcjonalnie pełna płyta. HDF może zostać wykończony dowolną okleiną, imitującą drewno lub inny materiał.

producent drzwi wewnętrznych ERKADO

drzwi wewnętrzne składane

 

I na koniec – drzwi przesuwne, ostatnio bardzo modne, szczególnie w stylu loftowym.

Dla systemu przesuwnego wnętrze musi być nieco większe, gdyż szyna, na którym wisi skrzydło, zabiera znacznie więcej ściany. No, chyba że zdecydujemy się na system przesuwny ukryty, gdzie skrzydło chowa się w ścianę.

W ERKADO znajdziemy te obydwa rodzaje, zarówno z użyciem skrzydeł płytowych, jak i szklanych.

producent drzwi wewnętrznych ERKADO

skrzydło w systemie przesuwnym

 

producent drzwi wewnętrznych ERKADO

system przesuwny zastosowany w domu

 

Podsumowanie

Sam widzisz – na ten moment wybór idealnego skrzydła nie jest problemem. Producenci stawiają na szeroką i rozmaitą kolekcję, która stanowi kompromis pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Dzięki temu łatwo można zaaranżować każdą przestrzeń, odzwierciedlając pożądany styl czy design.

Dla nas, jako dystrybutora, jest to niezwykle ważne. Gdyż chcemy odpowiadać na wiele potrzeb, wiele gustów Klientów, a także wspierać nasze polskie marki. A ERKADO właśnie do takich należy. 

 

Udostępnij wpis: