Drzwi zewnętrzne drewniane. I jesteś bliżej natury

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 6 marca, 2024

Drewno przywołuje na myśl ciepło, a także kojarzy się z wytrzymałością. Znane i doceniane od lat sprawia, że jest ponadczasowe, a współcześnie kojarzy się z postępowaniem w zgodzie z naturą. Za pomocą drewna tworzymy podłogi, urządzamy wnętrza czy kreujemy wejścia. Dlaczego? Ponieważ drzwi zewnętrzne drewniane dają nam nieograniczone możliwości zaaranżowania wejścia do swojego wymarzonego domu czy mieszkania. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z tym wpisem blogowym, który pomoże dokonać wyboru wysokiej jakości drzwi zewnętrznych do twojego domu.

Drzwi zewnętrzne drewniane – dlaczego warto je wybrać?

Najprościej mówiąc — dlatego, że drewno to materiał, który sprawdza się od wieków. Należy jednak zaznaczyć, że współczesne drzwi drewniane znacznie różnią się od tych sprzed 20 czy 30 lat. Te nie dość, że są nowoczesne, to jedyne w swoim rodzaju. Dlaczego? Są zdecydowanie bardziej szczelne i odporne na warunki zewnętrzne, a także odznaczają się dobrą barierą akustyczną.

Czy możemy dodać coś jeszcze? Zdecydowanie i to całkiem sporo:

  • Główną zaletą drzwi zewnętrznych drewnianych jest wysoka estetyka oraz sposób wykończenia. Drewno charakteryzuje się niezwykle oryginalną fakturą, którą gwarantują naturalne rysunki słojów – po prostu piękne.
  • Kolejną korzyścią jest szeroki wybór wzorów i kolorów, co pozwala na swobodne dopasowanie do otaczającej architektury. Sporo możliwości przynoszą warianty kształtu drzwi do domów, z wykorzystaniem takich dodatków jak: kołatki, pochwyty czy samozamykacze ukryte. Rodzaje tych dodatków-produktów pozwalają oddać styl drzwi zewnętrznych drewnianych.
  • Drewno, jako materiał konstrukcyjny, charakteryzuje się też wytrzymałością, dlatego wykonane z niego drzwi zewnętrzne służą latami. Należą do nich m.in. drzwi drewniane dębowe czy wykonane z drewna sosnowego. Są odporne na zarysowania i nie brakuje im trwałości. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej impregnacji drzwi i zabiegach pielęgnacyjnych, które pomogą zapobiegać ewentualnym zniszczeniom.
  • I na koniec – drewno, to materiał, który pozwala na dowolne formowanie. Oznacza to, że drzwi zewnętrzne drewniane mogą mieć dowolny rozmiar i kształt, co sprawia, że znajdują idealne zastosowanie w każdej ścianie.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drewniane drzwi zewnętrzne – czym kierować się przy wyborze?

Decydując się na drzwi drewniane zewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Przede wszystkim należy sprawdzić, w jakim stopniu drewno stanowi materiał wykonania drzwi. Oczywiście, najlepiej jest, gdy drzwi wykonane są w 100% z tego surowca, gdyż tylko wtedy możemy być pewni ich solidności i naturalnej wytrzymałości.

Drzwi wejściowe, czyli bezpieczeństwo

Wybierając drzwi drewniane wejściowe, warto przyjrzeć się temu, czy będzie to element domu chroniący przed nieproszonymi gośćmi. Istotny tutaj będzie aspekt bezpieczeństwa. Aby nasze drzwi zewnętrzne chroniły przed włamaniami, powinny zostać wyposażone w takie rozwiązania jak:

  • zamek ryglujący,
  • wkładki antywłamaniowe,
  • bolce o charakterze antywyważeniowym.

O czym jeszcze należy pamiętać? Jeśli drzwi drewniane zewnętrzne będą montowane w domu jednorodzinnym lub bliźniaku, warto przemyśleć kwestię zadaszenia. Odpowiedni daszek nie tylko uchroni drzwi przed ewentualnymi zniszczeniami, zapewni odporność przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, ale i uatrakcyjni wejście do domu.

Drzwi pasywne, czyli drzwi drewniane do Twojego domu

To rodzaj drzwi o bardzo wysokiej izolacyjności cieplnej, które są zaprojektowane tak, aby minimalizować straty ciepła i zapewniać efektywną izolację termiczną domów. Drzwi drewniane o takich właściwościach zazwyczaj wykonane są z materiałów o dużej gęstości, posiadają dodatkową warstwę izolacyjną oraz szczeliny, które zapobiegają przeciekaniu powietrza. Na rynku mamy dostępne modele m.in. dębowe, z drewna sosnowego. Dzięki temu pomagają w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz budynku bez konieczności ciągłego używania systemu ogrzewania lub chłodzenia. Przyczynia się to do zmniejszenia zużycia energii i obniżenia rachunków za energię.

Drzwi zewnętrzne DOORsystem

DOORsystem — drzwi zewnętrzne od ręki

W pracach budowlanych czy remontowych niejednokrotnie zależy nam na szybkim znalezieniu drzwi. Bardzo często okazuje się jednak, że zadanie nie jest takie łatwe, a czas oczekiwania na produkt wydłuża się do kilku tygodni przez dostawę. Działania stosowane przez producentów drzwi nie zawsze są otwarte na klienta, który często musi wybierać z zaledwie kilku modeli drzwi wejściowych dostępnych od ręki.

W DOORsystem posiadamy 10.000 drzwi dostępnych od ręki, co pozwala zaoszczędzić czas. Ten szeroki wybór sprawia, że klienci w sposób prosty i intuicyjny wybierają odpowiednie produkty i bez problemu dostosowują drzwi wejściowe do swojego domu czy mieszkania. Już teraz możesz sprawdzić ofertę naszych dostawców na naszej stronie z katalogami.

 

Drzwi zewnętrzne — różnorodność personalizacji

Klasyka, nowoczesność to tylko niektóre style modeli drzwi zewnętrznych. Są też te nieoczywiste, z wyróżniającymi się dodatkami. Część z nich pozwala również na szereg modyfikacji, takich jak: kolor skrzydła wraz z ościeżnicą, typ ościeżnicy, przetłoczenie, rodzaj i miejsce szklenia, kolor ramki przyszybowej, wypełnienie. Te rozwiązania dają niejedną opcję personalizacji, by drzwi wejściowe razem z całością budynku prezentowały się na zewnątrz po prostu świetnie. W końcu 10.000 drzwi zewnętrznych zobowiązuje, prawda?

Jeśli nie drewniane to jakie? Modele drzwi BLAS – zapoznaj się z naszą ofertą

Warto jednocześnie pomyśleć o innych wariantach, które mogą się u Ciebie sprawdzić znacznie lepiej.

Mowa tutaj o naszej marce BLAS, która oferuje  drzwi zewnętrzne metalowe. Aby się o tym przekonać, zapoznaj się z naszą ofertą a drzwi wejściowe BLAS staną przed Tobą otworem.

Drzwi wejściowe marki Blas łatwo kupisz w wielu miejscach. TUTAJ znajdziesz punkty dystrybucyjne, które mają je w swojej ofercie.

oferta drzwi dostępnych od ręki

Poznaj ofertę drzwi metalowych marki BLAS.

 

Podsumowanie

Jakie powinny być więc drzwi zewnętrzne drewniane? Energooszczędne, czyli takie, które nie wpuszczą zimna do domu, ale i nie spowodują strat ciepła. Odznaczające się dobrą akustyką, gdzie hałasy z zewnątrz nie zagłuszą spokoju mieszkańców. Odporne na działania ze strony pogody czy wynikające z codziennego użytkowania to także istotny aspekt drzwi zewnętrznych.

Te dające bezpieczeństwo nie mogą umknąć Twojej uwadze. Bo cóż bardziej stresującego niż intruz w Twoim domu? I wygląd, bo to taka wisienka na torcie.

O autorze

Udostępnij wpis: