Drzwi zewnętrzne drewniane. I jesteś bliżej natury

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 3 lutego, 2022

Drewno przywołuje na myśl ciepło, a także kojarzy się z wytrzymałością. Znane i doceniane od lat sprawia, że jest ponadczasowe, a współcześnie kojarzy się z postępowaniem w zgodzie z naturą. Za pomocą drewna tworzymy podłogi, urządzamy wnętrza czy tworzymy wejścia. Dlaczego? Ponieważ drzwi zewnętrzne drewniane dają nam nieograniczone możliwości zaaranżowania wejścia do swojego wymarzonego domu czy mieszkania.

Drzwi zewnętrzne drewniane – dlaczego warto je wybrać?

Najprościej mówiąc — dlatego, że drewno to materiał, który sprawdza się od wieków. Należy jednak zaznaczyć, że współczesne drzwi drewniane znacznie różnią się od tych sprzed 20 czy 30 lat. Są zdecydowanie bardziej szczelne i odporne na warunki zewnętrzne, a także odznaczają się dobrą barierą akustyczną.

Czy możemy dodać coś jeszcze? Zdecydowanie i to całkiem sporo:

  • Główną zaletą drzwi zewnętrznych drewnianych jest wysoka estetyka oraz sposób wykończenia. Drewno charakteryzuje się niezwykle oryginalną fakturą, którą gwarantują naturalne rysunki słojów,
  • Kolejną korzyścią jest szeroki wybór wzorów i kolorów, co pozwala na swobodne dopasowanie do otaczającej architektury. Ogrom możliwości przynosi też rozmaitość kształtu drzwi, co pozwala na dostosowanie takich dodatków jak: kołatki, pochwyty czy samozamykacze ukryte.
  • Drewno, jako materiał konstrukcyjny, charakteryzuje się też wytrzymałością, dlatego wykonane z niego drzwi zewnętrzne służą latami. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej impregnacji i zabiegach pielęgnacyjnych, które pomogą zapobiegać ewentualnym zniszczeniom,
  • I na koniec – drewno, to materiał, który pozwala na dowolne formowanie. Oznacza to, że drzwi zewnętrzne drewniane mogą mieć dowolny rozmiar i kształt, co sprawia, że idealnie wtapiają się w każdą ścianę.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi zewnętrzne drewniane – czym kierować się przy wyborze?

Decydując się na drzwi zewnętrzne drewniane, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Po pierwsze, należy sprawdzić, w jakim stopniu drewno stanowi materiał wykonania drzwi. Oczywiście, najlepiej jest, gdy drzwi wykonane są w 100% z tego surowca, gdyż tylko wtedy możemy być pewni ich solidności i naturalnej wytrzymałości.
Po drugie, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo drzwi. Aby nasze drzwi zewnętrzne chroniły przed włamaniami, powinny zostać wyposażone w takie elementy jak zamek ryglujący, wkładki antywłamaniowe czy bolce o charakterze antywyważeniowym.
Po trzecie, jeśli drzwi drewniane zewnętrzne będą montowane w domu jednorodzinnym lub bliźniaku, warto przemyśleć kwestię zadaszenia. Odpowiedni daszek nie tylko uchroni drzwi przed ewentualnymi zniszczeniami, ale i uatrakcyjni wejście do domu.

Drzwi zewnętrzne DOORsystem

DOORsystem – drzwi zewnętrzne od ręki

W pracach budowlanych czy remontowych niejednokrotnie zależy nam na szybkim znalezieniu drzwi. Bardzo często okazuje się jednak, że zadanie nie jest takie łatwe, a czas oczekiwania na produkt przedłuża się do kilku tygodni przez dostawę.
W DOORsystem posiadamy 10.000 drzwi dostępnych od ręki, co pozwala zaoszczędzić czas. Nasz bogaty asortyment sprawia bowiem, że Klienci w sposób sprawny wybierają odpowiedni model i bez problemu dostosowują go do domu czy mieszkania.
W naszej ofercie znajdują się zarówno modele klasyczne, jak i te nieoczywiste, z wyróżniającymi się dodatkami. Część modeli pozwala również na szereg modyfikacji, takich jak: rodzaj ościeżnicy, kolor, przetłoczenie, rodzaj i miejsce szklenia, kolor ramki przyszybowej.
W produktach dostępnych od ręki znajdują się drzwi zewnętrzne metalowe naszej własnej marki BLAS. Natomiast drzwi zewnętrzne drewniane są dostępne na zamówienie. Jednak i tu nie ma problemu ze względu na własną flotę samochodów dostawczych. Gwarantujemy szybki termin realizacji i skuteczną logistykę.

O autorze

Udostępnij wpis: