Modne drzwi zewnętrzne 2024

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 30 kwietnia, 2024

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych może stanowić wyzwanie dla niejednego klienta. Odpowiedni kolor, funkcjonalność czy odporność na warunki atmosferyczne decydują o wyborze. Najważniejsze wynika z indywidualnych potrzeb klienta, takich jak np. wykonanie z naturalnych materiałów, geometryczne wzory czy przeszklenia. Jakie więc trendy wnętrzarskie co do drzwi zewnętrznych cieszą się popularnością wśród klientów? W tym artykule omawiamy przykłady najnowszych aranżacji w dziedzinie stolarki drzwiowej.

Drzwi zewnętrzne 2024 – trendy wnętrzarskie

Podczas remontu lub budowy domu wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych stanowi kluczowy element. W 2024 roku warto zwrócić uwagę na trendy takie jak nowoczesność, funkcjonalność czy ekologiczny charakter. Nowe propozycje drzwi różnych producentów prezentują szeroki wachlarz designerskich rozwiązań.

Bogactwo różnorodnych modeli umożliwia dobór drzwi do stylu domu oraz osobistych preferencji. Firmy z branży stolarki drzwiowej coraz częściej oferują ten element domu w różnych kolorach i wzorach. Największą popularnością cieszą się modele utrzymane w stylu minimalistycznym, w surowych, industrialnych odcieniach — antracyt i czerń. Wśród nowości znajdują się także drzwi z elementami szklanymi, które pozwalają na wprowadzenie większej ilości naturalnego światła do wnętrza domu.

Nowe trendy wnętrzarskie w dziedzinie drzwi zewnętrznych to również nacisk na bezpieczeństwo. Nowoczesne rozwiązania obejmują efektywną izolację termiczną oraz najwyższej jakości zamki antywłamaniowe. Nowoczesne drzwi to też te o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, pozwalające na oszczędność energii i wpisujące się do dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”.

Modne drzwi zewnętrzne 2024 – wykonanie

Materiał, z jakiego wykonane są drzwi zewnętrzne, jest kluczową kwestią, którą warto rozważyć przy wyborze odpowiednich drzwi w 2024 roku. Istnieje szereg różnych surowców wykorzystywanych do produkcji tych elementów. Podczas wyboru drzwi, konieczne jest uwzględnienie faktu, że materiał, z jakiego są zrobione, wpłynie nie tylko na ich wygląd, ale również na funkcjonalność, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.

Drzwi zewnętrzne drewniane ERKADO

Drzwi drewniane są tradycyjnym wyborem, który nadal cieszy się popularnością ze względu na swoje ciepłe, naturalne materiały. Jednakże w 2024 roku dostrzec można trend, w którym klasyczne drewno uzupełniają czarne dodatki. Przykładem tego są drewniane drzwi zewnętrzne ERKADO. Klienci stawiają na:

– nowoczesne modele w klasycznym drewnianym wydaniu, jak: P123, P124, P156, P157, 

– klasyczne modele w połączeniu z odważną gamą kolorów w modelach takich jak: P32, P166, P167, P186, P187. 

drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi zewnętrzne drewniane P186 w nietypowym kolorze niebieskim to ciekawy wybór, którym chcemy podkreślić elewację naszego domu.

 

W ostatnim czasie widać także wśród klientów więcej odwagi przy zakupie drzwi drewnianych. Na czym ona polega? Na możliwości wyboru dowolnej kolorystyki — nie jest ona ograniczona, więc można zdecydować się na dowolny kolor z palety RAL oraz NCS, jak i standardowy z palety producenta.

Modne drzwi zewnętrzne a oszczędność energii

Analiza wpływu drzwi zewnętrznych na efektywność energetyczną domu jest kluczowym aspektem przy ich wyborze. Producenci drzwi oferują wiele rozwiązań, które doskonale pasują do tego zagadnienia. Wysokiej jakości drzwi wejściowe mogą istotnie zmniejszyć straty ciepła w domu, szczególnie w okresach o niższych temperaturach. Jedną z cech, na którą warto zwrócić uwagę, by drzwi były modne i funkcjonalne, są ich właściwości termoizolacyjne. To szczególnie ważne w kontekście obecnych tendencji ekologicznych i rosnącej świadomości konieczności ochrony środowiska.

Jeśli klient rozważa, które modne drzwi zewnętrzne wybrać, powinien skupić się na tych, które zapewniają najwyższą izolację termiczną. Jest to jeden z kluczowych argumentów przemawiających za nimi. Poprzez wybór drzwi o dobrych parametrach izolacyjnych, można poprawić komfort cieplny mieszkańców oraz obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, co korzystnie wpłynie na domowy budżet.

Inwestycja w drzwi o wysokiej efektywności energetycznej zwraca się w dłuższym okresie. Biorąc pod uwagę wymienione czynniki oraz wspomniane trendy, wybór drzwi zewnętrznych powinien być dobrze przemyślany tak, aby móc spełniać wszystkie wymagania klientów.

Modne drzwi, czyli bezpieczeństwo domu

Ochrona domu jest jednym z głównych elementów, które należy rozważyć przy wyborze drzwi zewnętrznych. Należy zdecydować się na te, które posiadają zaawansowane systemy bezpieczeństwa, by czuć się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu.

Metal, powszechnie stal, jest wybierany do drzwi przez osoby poszukujące wyższego stopnia bezpieczeństwa. Nowoczesne, a do tego modne drzwi zewnętrzne mogą łączyć te materiały, na przykład drewno z wkładkami metalowymi dla podwyższonego poziomu bezpieczeństwa. Wybór odpowiedniego materiału zależy od dostępnego budżetu, indywidualnych preferencji oraz potrzeb bezpieczeństwa. Mając na uwadze te czynniki, łatwiej będzie podjąć decyzję, jakie modne drzwi wybrać.

Drzwi zewnętrzne stalowe BLAS

Modne drzwi zewnętrzne 2024 poza estetycznym wyglądem i właściwościami termoizolacyjnymi, powinny gwarantować mieszkańcom bezpieczeństwo. Warto postawić na stalowe drzwi zewnętrzne z serii TUREN od BLAS, które spełniają tę funkcję doskonale. Drzwi zewnętrzne TUREN to gwarancja bezpieczeństwa, dzięki zamkowi dolnemu, ryglowaniu hakowemu oraz bolcom przeciwwyważeniowym. Skrzydło wyposażone jest w zawias trójdzielny wraz z ościeżnicą aluminiową z uszczelką.

Ale to nie koniec tego, co wyróżnia drzwi TUREN. To kolekcja drzwi stalowych zewnętrznych o grubości 68 mm oraz dwóch rozmiarach: ‘90 i ‘100. I najważniejsze — nowoczesny design, czyli minimalizm i proste formy. Z łatwością można je dopasować do domu, dzięki zastosowaniu kolorów, które w 2024 roku są najpopularniejsze wśród klientów, są to: winchester, dąb turner czy złoty dąb, orzech oraz nowoczesny — antracyt, na tradycyjnym białym kończąc. Dopełnieniem skrzydła są dodatki w kolorze klasycznej czerni, a to doskonale wpisuje się w niebanalny wygląd tych drzwi zewnętrznych.

drzwi zewnętrzne stalowe TUREN

Drzwi zewnętrzne stalowe Turen to cała kolekcja przeróżnych modeli drzwi zewnętrznych.

 

Drzwi zewnętrzne stalowe ERKADO

W przypadku drzwi stalowych w ostatnim czasie nie słabnie zainteresowanie tym elementem w kolorze: antracyt i antracyt jedwabny (nowość od ERKADO), winchester czy dąb naturalny. Co ciekawe wzrasta ilość wycen i pytań o drzwi w aranżacji czarnej. O ile we wcześniej wspomnianych kolorach dodatki z reguły są czarne, co nadaje drzwiom mocno wyrazistego i eleganckiego wyglądu, to w przypadku czarnego skrzydła klienci również decydują się na czarne dodatki, jak ramka przyszybowa, zawiasy, okucia. Przykładem są modele: TREBUR 10, WELS 7, LEIMEN 4, LEIMEN 5 czy cała seria BAZYLEA.

W przypadku rozwiązań technicznych drzwi, niezależnie od tego, czy są drewniane, czy stalowe obecne nie słabnie zainteresowanie antabami, czyli pochwytami w kolorze czerni w różnych konfiguracjach wymiarowych.

Stalowe drzwi STARK od BLAS

Przy wyborze drzwi zewnętrznych, konieczne jest także uwzględnienie materiału, z którego zostały wykonane. Jak już wspomniano, stal jest popularnym materiałem ze względu na swoją wytrzymałość. Współczesne technologie pozwalają producentom na połączenie różnych materiałów, takich jak drewno i stal, co gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd, czy dopasowanie, ale także zwiększone bezpieczeństwo.

Które drzwi zewnętrzne wybiera się najczęściej w 2024 roku? Takie, które spełniają wymagania estetyczne i zapewniają odpowiednią ochronę. Drzwi wejściowe wewnątrzlokalowe  STARK od BLAS to doskonałe rozwiązanie, łączące bezpieczeństwo z nowoczesnym designem. STARK to kolekcja drzwi wejściowych stalowych wewnątrzlokalowych o modnych w tym roku kolorach: złoty dąb, antracyt czy winchester. Nie zapominajmy przy tym, że w przypadku tego modelu również zauważalna jest tendencja do częstego wyboru różnorodnych dodatków. 

Te drzwi STARK to także gwarancja bezpieczeństwa, między innymi dzięki 5 punktowemu zamkowi Winkhaus oraz trzem bolcom przeciwwyważeniowym. Towarzyszy im także zawias trójdzielny wraz z solidną, symetryczną ościeżnicą metalową, co w połączeniu razem daje nam klasę antywłamaniową RC3 i akustykę 44d.

wewnątrzlokalowe drzwi stalowe

Szukasz drzwi wewnątrzlokalowych? Poznaj kolekcję Stark od marki BLAS.

Estetyka drzwi zewnętrznych 2024

Modny wygląd i estetyka drzwi zewnętrznych mogą istotnie wpływać na wygląd całego domu, co owocuje poprawą jego atrakcyjności. Biorąc pod uwagę wybór drzwi zewnętrznych w tym roku, należy zwrócić uwagę na kilka trendów, które są popularne. Design drzwi zewnętrznych zdecydowanie zmierza w kierunku nowoczesności, lekkości i prostoty, przy zachowaniu elementów klasycznych.

Biorąc pod uwagę powyższe, odpowiedź na pytanie, jakie modne drzwi zewnętrzne wybrać, powinna być teraz bardziej klarowna. Analizując trendy wnętrzarskie w tym roku, warto pamiętać, że najlepsze drzwi wejściowe to te, które nie tylko prezentują się estetycznie, ale także spełniają wszystkie inne kryteria, takie jak funkcjonalność, bezpieczeństwo i efektywność energetyczna.

Jakie są modne drzwi zewnętrzne 2024?

Powinny odzwierciedlać nie tylko nasze osobiste preferencje estetyczne, ale także spełniać różnorodne funkcje praktyczne, tak istotne w budownictwie mieszkaniowym. Trendy na ten rok wskazują na konieczność skupienia uwagi na nowoczesnym designie, który łączy surowe, industrialne barwy z elementami szklanymi i efektem drewna, przy jednoczesnym wykorzystaniu różnorodnych dodatków w kolorze czerni.

Bezpieczeństwo oraz efektywność energetyczna to kluczowe czynniki przy wyborze modnych drzwi zawierające zaawansowane systemy zabezpieczeń i wysoką izolacyjnością cieplną. Jednakże powinny głównie spełniać potrzeby i oczekiwania oraz dawać poczucie komfortu przy ich wyborze. Odpowiednio dobrane drzwi mogą nie tylko zapewnić bezpieczeństwo i wygodę, ale także nadać charakteru całej posesji.

Szukasz drzwi zewnętrznych dla swojego domu lub mieszkania? Zgłoś się do nas – z pewnością wybierzemy dla Ciebie najlepsze w najlepszej cenie!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Przesłane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez administratora zgodnie przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia wgląd do własnych danych osobowych i zapewnia prawo ich poprawiania, jak i usunięcia.

    Udostępnij wpis: