Cudze chwalicie, swego nie znacie. Producenci drzwi w Polsce

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 22 listopada, 2023

Kupując drzwi, w pierwszej kolejności skupiamy się na estetyce. Później przychodzą parametry techniczne. Jednak bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, kim jest producent tych drzwi i skąd w zasadzie pochodzi. A lokalnych, rodzimych producentów drzwi mamy wielu. I właśnie dziś opowiemy Ci o kilku z nich.

Producenci drzwi w Polsce… Czy są tacy?

W naszym kraju znajdziemy wiele firm specjalizujących się w stolarce drzwiowej. To marki zarówno spoza granic Polski, jak i rodzime. Pierwsze co musisz wiedzieć to fakt, iż polscy producenci drzwi niczym nie ustępują od tych zagranicznych. Stale śledzą trendy i szukają coraz to nowszych rozwiązań, od okleiny, przez kolor, aż po parametry techniczne czy detale.

Drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne – jacy polscy producenci je oferują?

Po pierwsze – krajowi producenci drzwi w Polsce to niemałe grono. To zacna grupa firm będących na rynku od wielu lat. W DOORsystem współpracujemy z kilkoma z nich. To EKRADO, BLAS, DERPAL oraz DELTA

Po kolei przedstawimy Ci ofertę każdego z producentów

Producent drzwi wewnętrznych i zewnętrznych ERKADO

ERKADO to firma, która wywodzi się z Podkarpacia (a dokładniej z Chwałkowic) i jest typowo rodzinną firmą. Nie przeszkadzało to jednak w zawojowaniu innych terenów, bo dziś jest obecna w 28 krajach.

Założona w 1976 roku przez mistrza stolarstwa Zbigniewa Kozłowskiego firma, w ciągu wielu lat swojego istnienia stała się specjalistą w produkcji drzwi drewnianych i z płyt MDF. Obecnie oferuje również bogatą paletę dodatków i udogodnień w postaci przeszkleń, naświetli, intarsji, okuć, klamek, wizjerów, a nawet lameli. A także – niesamowicie rozległą ofertę oklein. 

polski producent drzwi ERKADO polski producent drzwi ERKADO okleiny do drzwi ERKADO okleiny do drzwi ERKADO

Rodzaje drzwi wewnętrznych i zewnętrznych ERKADO: 

 • lakierowane
 • ramiakowe
 • szklane
 • płytowe 
 • wewnętrzne wejściowe
 • wewnętrzne wejściowe przeciwpożarowe
 • antywłamaniowe
 • drzwi drewniane
 • drzwi przesuwne
 • drzwi ukryte
 • drzwi składane. 

ZOBACZ KATALOG ERKADO >>> 

Polski producent drzwi stalowych BLAS

BLAS to nasza własna marka metalowych drzwi zewnętrznych. Powstała na bazie licznych doświadczeń, które zdobywaliśmy latami jako dystrybutor drzwi renomowanych producentów.

Rozmaite problemy naszych Klientów skłoniły nas do poszukiwania niezawodnych i trwałych rozwiązań. W odpowiedzi powstały drzwi BLAS, których jakości jesteśmy tak pewni, że udzielamy na nie 3-letniej gwarancji.

BLAS to przede wszystkim prostota z pełnym wyposażeniem w standardzie. Co oznacza pełne wyposażenie? Skrzydło powieszone na złożonej ościeżnicy, wyposażonej w próg systemowy i uszczelkę, wkładki w systemie jednego klucza, niezawodną polską klamkę z rozetą (zamontujesz ją niezwykle szybko dzięki wywierconym otworom montażowym), a także dyble montażowe. Wszystko po to, by przyspieszyć i ułatwić montaż.

Wszystkie nasze drzwi zamykają się w czterach kolekcjach: TUREN, PRESTON, BASTION, STARK, które różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi. Następnie każdą z kolekcji możesz dowolnie modyfikować, wybierając kolor, przeszklenie, ramki przyszybowe czy intarsje.

producenci drzwi w polsce - BLAS producenci drzwi w polsce - BLAS drzwi zewnętrzne metalowe BLAS

Rodzaje drzwi zewnętrznych BLAS: 

ZOBACZ KATALOG BLAS >>>

 

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne DERPAL

DERPAL to kolejna polska firma. Ma ona 20-letnie doświadczenie w produkcji drzwi drewnianych. Producent drzwi tworzy stolarkę drzwiową w 100% z naturalnego sosnowego i dębowego drewna. Podstawą produkcji drzwi DERPAL są nietypowe drzwi zewnętrzne wykonywane na indywidualne zamówienie przez wykwalifikowanych pracowników związanych z firmą od początku jej istnienia. 

Obok zewnętrznych drzwi, w ofercie firmy znajdują się także drzwi płytowe z charakterem nowoczesności oraz stolarka drewniana wewnętrzna. We wszystkich natomiast nie brakuje pomysłu i pogoni za trendami – to drzwi drewniane dopasowane do zmieniających się potrzeb. 

producenci drzwi w polsce DERPAL producenci drzwi w polsce

Rodzaje drzwi DERPAL: 

 • drzwi zewnętrzne drewniane 
 • drzwi zewnętrzne drewniane płytowe
 • drzwi wewnętrzne drewniane
 • drzwi wewnętrzne składane. 

ZOBACZ KATALOG DERPAL  >>>

Drzwi antywłamaniowe DELTA

Polskim producentem drzwi jest także marka DELTA, specjalizująca się w stolarce drzwiowej z uwzględnieniem zabezpieczeń mechanicznych (w tym zamków). Co to oznacza? Ma ona w swojej ofercie szeroką gamę drzwi metalowych: od antywłamaniowych, poprzez przeciwpożarowe, do dymoszczelnych czy akustycznych. Firma istnieje na polskim rynku od 1992 roku i została założona przez Zbigniewa Różyckiego. 

DELTA wypracowała sobie renomę także dzięki produkcji wspomnianych wyżej zamków. Co ważne – wszystkie modele drzwi produkowane przez firmę Delta spełniają wyśrubowane standardy instytucji certyfikujących (na przykład Instytutu Mechaniki Precyzyjnej czy Instytutu Techniki Budowlanej).

Poza tym oferta drzwi Delta jest skrojona na miarę. W katalogu znajdują się różnorakie modele drzwi w wielu szerokościach, kolorach czy opcji wykończenia. Dzięki personalizacji, bez trudu znaleźć można drzwi, które nie tylko spełnią Twoje oczekiwania co do parametrów technicznych, ale i dopasują się do wystroju domu lub mieszkania.

producenci drzwi w polsce delta drzwi wejściowe antywłamaniowe drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Rodzaje drzwi DELTA: 

 • drzwi zewnętrzne antywłamaniowe
 • drzwi wewnątrzklatkowe
 • drzwi akustyczne
 • drzwi przeciwpożarowe
 • drzwi pasywne i energooszczędne. 

ZOBACZ KATALOG DELTA  >>> 

Podsumowanie

Jak widać, producenci drzwi w Polsce istnieją. Mało tego – są to firmy z tradycjami, wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Ich szeroka oferta sprawia, że odnajdziesz wśród nich nie tylko same skrzydła drzwiowe, ale także ościeżnice oraz systemy zabezpieczające (w tym zamki). Są to znani producenci drzwi wewnętrznych w Polsce, ale także i zewnętrznych, dających poczucie estetyki, solidności, a co najważniejsze bezpieczeństwa domu i mieszkania. Ich produkty znajdują się w kilkuset salonach sprzedaży na terenie całego kraju, a dzięki DOORsystem, ich partnerowi biznesowemu, zyskują codziennie nowych kupujących i zwiększają swój zasięg sprzedaży.

 

Udostępnij wpis: