Jakie drzwi wejściowe do domu? Na co zwrócić uwagę?

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 2 sierpnia, 2023

Jakie drzwi wejściowe do domu? Na co zwrócić uwagę?

Gdy planujesz wybudować dom, najpierw projektujesz go w swojej głowie, potem realizujesz krok po kroku swoje marzenia, by po pewnym czasie stały się rzeczywistością. I gdy już dom stoi w stanie surowym, zaczynają się schody. Dlaczego? Elementy wykończenia, czyli stolarka otworowa, rodzaj dachówki, ilość bruku do wyłożenia przed posesją zaczynają Ci spędzać sen z powiek. Jednym z pytań pojawiających się na tym etapie budowania domu, jest: „jakie drzwi wejściowe do domu mam wybrać”?

Mając świadomość mnogości producentów drzwi zewnętrznych, postaramy się co nieco podpowiedzieć.

Drzwi zewnętrzne wejściowe – wybór odpowiednich

Wśród producentów stolarki drzwiowej jest mnóstwo takich, którzy proponują w swej ofercie nie tylko ciekawy design, czy funkcjonalność, jak niewielka przenikalność cieplna lub świetna akustyka, ale też szereg udogodnień już na etapie realizacji zamówienia oraz otrzymania gwarancji.

Jednak, by wybrać te odpowiednie drzwi zewnętrzne, warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów, według których będzie Ci łatwiej dokonać wyboru tych najodpowiedniejszych do Twojego domu.

Materiał wykonania

Chcąc znaleźć odpowiednie zewnętrzne drzwi stalowe, szukaj takich, które będą wykonane z materiałów wysokiej jakość. Będą odporne na warunki atmosferyczne, intensywne użytkowanie czy zarysowania. Dostępnymi w sprzedaży materiałami, z których powstają drzwi zewnętrze, są: drewno, tworzywa sztuczne, aluminium, czy stal. Każdy ma swoje wady, jak i zalety dlatego, zanim wybierzesz, zastanów się nad tym, które spełnią Twoje oczekiwania.  My podpowiadamy, że z nich wszystkich trwała i solidna jest stal. Ale o tym nieco później.

Bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne do domu powinny spełniać standardy antywłamaniowe i być po prostu zabezpieczeniem przed niechcianym wtargnięciem do środka domu. Bolce antywyważeniowe, kilkupunktowy zamek, dodatkowy zamek górny rygle, zawiasy.

W przypadku drzwi przeszkleniami czy naświetlami koniecznie zastanów się nad ich rodzajem, czy wielkością.

Akustyka i izolacja termiczna

Dobre drzwi zewnętrzne, to takie, które zapewnią dobrą akustykę. Odizolują niechciane dźwięki z zewnątrz i sprawią, że nie będziesz ich słyszeć we wnętrzu swojego domu. Dlatego wybierając drzwi wejściowe, zwróć uwagę na to, jakie parametry mają te, które chcesz zamontować w wejściu do swojego domu. Powinny one mieć niską przenikalność cieplną, by podczas sezonu grzewczego zapobiec utracie ciepła na zewnątrz, a przy tym nie generować wysokich kosztów ogrzewania np. dzięki ciepłej ościeżnicy z uszczelką czy przekładce termicznej w progu.

Odporność na warunki atmosferyczne

Biorąc pod uwagę to, że klimat Polski należy do strefy umiarkowanej, trzeba liczyć się z tym, że co roku aura będzie nas zaskakiwać okresami palącego słońca, wielodniowym obfitym deszczem, wietrznym czasem lub mroźnymi  śnieżnymi zimami. Warto jest więc wybrać takie drzwi, które mężnie stawią opór promieniom UV, wilgoci, zmiennym temperaturom czy innym niekorzystnym warunkom atmosferycznym.

Styl i design drzwi zewnętrznych

To bardzo ważny czynnik wpływający na wybór drzwi do domu, dlatego że wygląd tego elementu domu powinien stylistyką wkomponowywać się w elewację, otoczenie domu, jak i ogólny styl budynku. Producenci drzwi prześcigają się w kolorach powierzchni skrzydeł, tłoczeniach, przeszkleniach, elementach stalowych czy aluminiowych, a także różnego rodzaju okuciach czy innych zdobieniach. Wiedz jednak, że wygląd to nie wszystko, bo jakość, trwałość i funkcjonalność drzwi powinny być priorytetowe.

Drzwi wejściowe – montaż i serwis

Jeśli kupujesz drzwi bezpośrednio u producenta lub poprzez autoryzowany salon, upewnij się, że w ramach swojej oferty proponuje klientowi montaż wykonany przez fachowców wprost od niego samego. W takim przypadku masz pewność, że montażyści znają się na modelach drzwi, które montują, a przy tym dysponują niemałą wiedzą i doświadczeniem, nawet wtedy gdy dodatkowe wyzwania pojawią się w trakcie instalacji drzwi. Mało tego będą mogli przyjechać i dopomóc nawet wtedy, gdy minie sporo czasu od ich osadzenia.

Jak widzisz wytycznych i parametrów (parametry techniczne) składających się na dobre i solidne drzwi wejściowe jest sporo. Teraz problemem może być znalezienie tych, które będą miały je wszystkie.

Zrobiliśmy dogłębny research i wyszukaliśmy takie, które mogą przypaść Ci do gustu, zarówno pod względem designu, funkcjonalności, jak i samego procesu zamówienia.

Warunki gwarancji oraz czas jej trwania, to także istotny element przy wyborze odpowiednich drzwi zewnętrznych. Dobrze jest znaleźć takiego producenta, który i na tym etapie zakupu wyjdzie klientowi naprzeciw i zaproponuje konkurencyjną propozycję.

Polskie drzwi zewnętrzne stalowe

Naszym obiektem zainteresowania zostały drzwi BLAS, a dokładnie najnowsza kolekcja drzwi stalowych zewnętrznych TUREN.

Sama marka to polski producent drzwi, który wyrósł na gruncie DOORsystem — dystrybutora drzwi renomowanych producentów, mającego wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem, a przy tym posiadający ogromną wiedzę na temat samych drzwi.BLAS jest więc latoroślą DOORsystem, autorskim projektem od samego początku jego powstania. Ich produkty są wysokiej jakości, co ważne wszystkie Polskie. Nie należy zapominać także o tym, że BLAS jest liderem cenowym na rynku stolarki drzwiowej, dającym mu jedno z pierwszych miejsc pod względem ceny, jak i jakości.

Wybór drzwi zewnętrznych, poznaj ich parametry techniczne.

Wyjątkowe szczegóły

Wracając do kolekcji TUREN w jej ramach klient otrzymuje dwa rozmiary drzwi — klasyczną dziewięćdziesiątkę (1000×2100) oraz setkę (1100×2100), każdy o grubości 68 mm.

Gdy przyjrzysz się przekrojowi drzwi od BLAS zobaczysz, z jakich materiałów są wykonane.

Jest więc to:

  • ramiak z tworzywa sztucznego na całym obwodzie skrzydła,
  • wzmocnienie drewniane,
  • płyta termoizolacyjna z piany,
  • poszycie skrzydła z blachy stalowej powlekanej PCV 0,7 mm,
  • ościeżnica aluminiowa,
  • próg aluminiowy z przekładką termiczną.

Jednym słowem to jakość i solidność, a do tego dbałość o każdy szczegół, składający się na komplet drzwiowy.

W standardzie otrzymujesz także zestaw akcesoriów jak: klamkę DUBLIN, dostępną w kolorze: INOX. To klamka z rozetą od firmy MEDOS, która jest również polską firmą. MEDOS to marka jedna z wielu, z którą współpracuje BLAS przy produkcji swoich drzwi.

Wszystkie więc detale montowane w drzwiach BLAS pozyskuje od polskich producentów, co sprawia, że drzwi stanowią w pełni polski produkt.

BLAS jako wyróżniający się producent drzwi proponuje swoim klientom wiele udogodnień.

Jednym z nich à propos klamki są nawierty pod nią. Dzięki nim montaż jest jeszcze łatwiejszy i pozwala precyzyjnie zainstalować ten element wykończenia.

Kolejnym plusem, w jakim drzwi TUREN mogą zyskać w Twoich oczach, jest 3-letnia gwarancja, której konkurencja nie daje (bo oferuje jedynie 2 lata). Jak mówi sam BLAS, jest on pewien jakości swoich drzwi tak mocno, że 36-miesięczna gwarancja na ich produkty jest oczywistością.

 

Kolejnym akcesorium znajdującym się w zestawie drzwi od BLAS jest wkładka standardowa klucz-klucz w kolorze: NIKIEL oraz zestaw montażowy, na który składają się: pianka, kliny, kołki, osłonki na zawiasy, dyble montażowe, a także próg aluminiowy z przekładką termiczną.

Zewnętrzne drzwi wejściowe TUREN.

Bezpieczeństwo drzwi TUREN

Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, jakie można uzyskać, montując drzwi zewnętrzne, TUREN to dobra gwarancja ochrony przed włamaniem. Dzieje się tak dzięki zastosowanemu zamkowi 3 punktowemu Winkhaus, zamkowi dolnemu, ryglowaniu hakowemu oraz bolcom przeciwwyważeniowym. Wraz z nimi elementem drzwi wzmacniającym bezpieczeństwo Twojego domu jest zawias 3D oraz solidna ościeżnica aluminiowa z uszczelką.

Za tą kolekcją przemawia także to, że wybierając je, klient otrzymuje kompletny zestaw, stanowiący pełną całość, gotową do montażu. W standardzie otrzymuje: skrzydło drzwiowe, ościeżnicę aluminiową, klamkę DUBLIN, wkładkę klucz-klucz, osłonki na zawiasy, próg aluminiowy ciepły i zestaw montażowy.

 

Oszczędne drzwi od BLAS

Biorąc pod uwagę oszczędności oraz obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem, drzwi TUREN sprawdzają się nieźle. Oszczędzasz więc nie tylko energię – parametr przenikalności cieplnej w przypadku drzwi pełnych wynosi 1,0 W (m2*K), a przy drzwiach drzwi szklonych – 1,2 W (m2*K), ale także czas. Dlaczego? Ponieważ otrzymujesz całościowy zestaw do montażu i nie tracisz przy tym czasu na jego kompletowanie. Drzwi te są więc energooszczędne, a przy tym łatwiejsze i szybsze w montażu.

 

Stylowe drzwi wejściowe

 

To drzwi, które odnajdą się w każdej sytuacji, ponieważ będą pasować do wielu elewacji i stylów domu. Przemawiają za tym warianty kolorystyczne, jak: złoty dąb, orzech, antracyt, winchester i biel. Są to drzwi gładkie, bez tłoczeń, za to mające też warianty opcjonalne w odniesieniu do przeszklenia (kształt i kolor ramki przyszybowej, a także szkła oraz jego rodzajów m.in. stopsol, lustro weneckie).

Naświetla boczne i górne do tych drzwi wykonane są z profili aluminiowych ciepłych, powleczonych folią PCV pod kolor drzwi, do których idealnie pasują. Wyposażone są w pakiet trzyszybowy. Naświetla boczne BLAS dostarczane są skręcone razem z ościeżnicą drzwi, natomiast górne luzem.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne.

Prosta personalizacja

Wybierając drzwi BLAS nie dość, że możesz wybrać dokładnie takie, jak skonfigurowałeś, to w prosty sposób je zamówisz. Spersonalizowane drzwi otrzymasz więc, realizując zakup w 4 prostych krokach, które znacznie skracają czas realizacji zamówienia.

Krok nr 1: wybór kolekcji.

Krok nr 2: dobór rozmiaru drzwi pasującego do Twojego domu.

Krok nr 3: Ustalenie koloru.

Krok nr 4: Wybór wyposażenia opcjonalnego (przeszklenia, naświetla).

 

Podsumowanie

Jak widzisz nowa kolekcja TUREN ma wiele rozwiązań w standardzie i niezliczoną ilość opcji do wyboru. To po prostu polska produkcja, atrakcyjna cena, wysoka jakość, wraz z trwałością i pełnym wyposażeniem w standardzie. Personalizacja i upraszczanie w BLAS to drogowskazy wyznaczające drogę do wybrania najlepszych drzwi wejściowych do Twojego domu.

 

BLAS poznaj drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego.

Udostępnij wpis: