Dystrybutor drzwi – jaki powinien być?

Kategoria: Blog, Dodane przez: Przemyslaw Mucha, 30 września, 2022

Jaki powinien być dystrybutor drzwi? Powinien oferować szaroką ofertę? Być dyspozycyjny, elastyczny, komunikatywny? A może odpowiadać na kluczowe potrzeby? Z pewnością to wszystko to dobra odpowiedź – założymy się, że i Ty tego wymagasz. Jednak jest coś jeszcze. Coś, co sprawia, ze dystrybutor jest nie tylko sprzedawcą, ale i partnerem.

Dokładnie takie, partnerskie podejście przyjmujemy w DOORsystem, bo wiemy, że nasze Autoryzowane Punkty Sprzedaży są również częścią zespołu. Zawsze staramy się odpowiedzieć na wszystkie kluczowe potrzeby, które poznajemy przy okazji regularnych dostaw, ale i corocznej ankiety satysfakcji. Jesteś ciekaw, co składa się na naszą definicję idealnego dystrybutora drzwi i jakie wartości we współpracy respektujemy? Czytaj dalej, a z pewnością poznasz przepis na udaną współpracę.

 

Bogata oferta – drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne

Aby dystrybutor drzwi był atrakcyjny dla potencjalnego salonu sprzedaży, musi mieć drzwi dopasowane do potrzeb jego klientów. I bynajmniej nie chodzi tu o jakieś wyjątkowe drzwi, a o szeroki asortyment, który dany dystrybutor posiada dzięki współpracom producenckim.

To, co wyróżnia naszą markę DOORsystem to współpraca tylko z polskimi producentami. W swojej ofercie posiadamy drzwi takich marek jak: BLAS (drzwi wejściowe stalowe), ERKADO (drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne), DELTA (drzwi wejściowe antywłamaniowe) czy PADILLA Polska (drzwi techniczne przeciwpożarowe).
Zatem jak widzisz – do Twojej dyspozycji posiadamy setki skrzydeł, które z pewnością spełnią oczekiwania wielu. Z przeszkleniami, drewniane, klasyczne, nowoczesne, antracytowe, a gwarancja na niektóre z nich sięga nawet 3 lat w standardzie.

katalog drzwi stalowych BLAS

katalog drzwi zewnętrznych drewnianych DERPAL

 

Stały kontakt – zawsze wiesz, na jakim etapie jest Twoje zamówienie

Ile razy zdarzyło Ci się tłumaczyć przed klientem z powodu opóźnienia zamówienia, którego…. nawet nie znałeś powodu? Niestety – to jedna z najczęstszych bolączek współpracy z dystrybutorami, z czego zdajemy sobie sprawę sami.
Dlatego też w DOORsystem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniu naszych Partnerów i oferujemy nie tylko posprzedażowy serwis w cenie. Stale pozostajemy również w kontakcie z naszymi Klientami, by informować, na jakim etapie jest zamówienie.

Szybki termin realizacji

Skoro już wspomnieliśmy o opóźnieniach, to musisz wiedzieć, że w DOORsystem to się nie zdarza. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by dotrzymać terminów.
W wielkim skrócie – działamy szybko, efektywnie, konkretnie. A to wszystko dzięki sporemu zapleczu magazynowemu, a także flocie samochodów dostawczych. Po prostu – z nami przekonasz się co to skuteczna logistyka i skończysz z umartwianiem się o terminowe zamówienie.

dystrybutor drzwi DOORsystem - drzwi ERKADO

drzwi wewnętrzne – producent drzwi ERKADO

 

Mobilny serwis

Jednym z największych problemów klientów są również reklamacje. Zresztą, pewnie sam wiesz, ile czasu i wysiłku wymagają. Jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko przejrzysty proces reklamacyjny, który w DOORsystem wdrożyliśmy.

Jak zatem działa nasz mobilny serwis?

Zgłoszenia reklamacyjne są przyjmowane w postaci maila, na którego, w ciągu 14 dni, odpowiada nasz serwisant w celu omówienia reklamacji. Jeśli przyczyna reklamacji okazuje się prosta – wadliwy element wysyłamy kurierem (np. wkładka / klamka / zamek). Jeśli natomiast reklamacja jest nieco bardziej skomplikowana – na miejsce wysyłamy serwisanta (lub dwóch serwisantów, jeśli sytuacja tego wymaga). W tym przypadku umawiany jest telefonicznie termin wyjazdu w celu dokonania oględzin czy ewentualnej naprawy.

 

Pomoc przy rozładunku drzwi

Pomoc przy rozładunku drzwi to nasza kolejna, mocna strona. Skąd takie udogodnienie ze strony dystrybutora? Ze wspomnianych ankiet, o których pisaliśmy na samym początku.
Staramy się stawić czoła wszelkim wymaganiom, tak by dowieść roli idealnego partnera w biznesie. Zdajemy sobie sprawę, że wiele naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży to małe salony z niewielką kadrą, dlatego robimy wszystko, by i składanie zamówienia i jego dostarczenie sprawiało jak najmniej zachodu.

 

Produkty dostępne od ręki

Zbyt długi czas oczekiwania na produkt to kolejna z bolączek salonów sprzedaży. Sam wiesz, że długie terminy ze strony dystrybutora oznaczają niezadowolenie ze strony klientów.
W DOORsystem lekarstwem na ten problem jest ponad 10 000 sztuk drzwi dostępnych „od ręki”. To ważne udogodnienie, które przyspiesza czas realizacji zamówień.
Możemy pozwolić sobie na tak dużą ilość “zalegających” skrzydeł ze względu na spore zaplecze magazynowe. Krótko mówiąc, współpracując z nami, wiesz, że szybko otrzymasz zamawiany produkt, a Twój Klient osiągnie pełne zadowolenie.

dystrybutor drzwi DOORsystem - drzwi BLAS

drzwi zewnętrzne stalowe – producent drzwi BLAS

 

Kompletność produktów

To, czego boją się salony oraz ich Klienci to mnóstwo kosztów ukrytych. W końcu najczęściej jest tak, że osobno kupuje się skrzydło, osobno ościeżnicę, osobno próg, osobno klamkę.
I tak suma sumarum okazuje się, że drzwi wejściowe wcale nie kosztują x zł, a jeszcze raz tyle. My wyzbywamy się tych wątpliwości i o drzwiach mówimy w pełni transparentnie.

Mając w swoich zasobach markę BLAS oferujemy drzwi wejściowe stalowe, które posiadają pełen pakiet w standardzie. Oznacza to, że oprócz skrzydła dołączamy też ościeżnicę zintegrowaną z progiem i wyposażoną w uszczelkę, klamkę z rozetą, wkładki w systemie jednego klucza oraz dyble montażowe.
Z kolei w pozostałych markach dbamy o to, by wszystkie elementy były umiejscowione w jednej paczce. Dlaczego? Ponieważ dobrze wiemy, że klienci, którzy otrzymują wszystkie elementy w jednym miejscu, są automatycznie spokojniejsi.

 

Nawierty pod klamki

Skoro już jesteśmy w temacie kompletności, warto też zwrócić uwagę na to, że w DOORsystem część drzwi posiada nawierty pod klamki w standardzie. Tak jest w przypadku marki ERKADO oraz BLAS. (prosimy o podpowiedź czy jeszcze w jakiś markach tak jest)
Jako że marka BLAS jest naszą autorską, to wspomniane udogodnienie mogliśmy wprowadzić sami. Na ten moment dotyczy ono tylko klamek DUBLIN i jest to dodatek standardowy, bez nadprogramowych opłat.
Nawierty pod klamki w drzwiach BLAS zostały przez nas wprowadzone ze względu na potrzeby partnerów, zgłaszane w ankietach satysfakcji. Jak już podkreślaliśmy – uważamy, że markę DOORsystem tworzymy wszyscy, wspólnie, dlatego też dostosowaliśmy się do tej uwagi.

3 lata gwarancji w standardzie

Ostatnią, naszą bardzo mocną stroną, jest wydłużona gwarancja, której udzielamy w standardzie. To udogodnienie ponownie dotyczy naszej autorskiej marki BLAS i ponownie -zostało wyłowione na bazie ankiet satysfakcji.
Co dało naszym partnerom takie wydłużenie gwarancji? Zaufanie, ale i spokojną głowę klientów ostatecznych. Nasze drzwi stały się po prostu bardziej wiarygodne, bo skoro gwarancja ot tak jest dłuższa, to znaczy, że idzie też za nią jakość.

Podsumowanie

Definicja na idealnego dystrybutora drzwi jest kwestią indywidualną. Jednak nie podlega wątpliwości, że powinna być tworzona na bazie partnerskich relacji. To Klienci (w naszym rozumieniu Partnerzy) powinni mieć realny wpływ na zakres usług dystrybutora. W końcu ich potrzeby to potrzeby klientów ostatecznych, którzy napędzają całą sprzedaż.
Ponadto sam dystrybutor powinien dążyć do usprawnienia prac w salonach sprzedaży. W końcu szybsza obsługa klienta = większe zadowolenie, a to z kolei gwarantuje pozytywną opinię wśród społeczności i chęć powrotu po więcej.
W DOORsystem wierzymy, że aby coś działało dobrze, musi się nawzajem napędzać. Potwierdzeniem na to jest poniższy cytat, który idealnie oddaje nasze partnerskie relacje z Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży:

“Efektywna zmiana nie jest tym, co Ty robisz ludziom. To jest to, co Ty robisz razem z nimi.” – K. Blanchard i T. Waghorn

Udostępnij wpis: